5 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Po polsku wierszem”, w którym wzięli udział uczniowie klas przygotowawczych. Uczestnicy recytowali znane nam wszystkim wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, a nawet poezję Wisławy Szymborskiej. Chociaż nie raz młodym uczestnikom towarzyszyła trema przed występem (recytacja w języku polskim, a więc dla nich obcym języku!), to miła atmosfera i uśmiech jury dodawały im otuchy. Drodzy uczniowie, dziękujemy za wasze zaangażowanie i jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

W konkursie brały udział 3 grypy wiekowe. 

– W klasach 1-3:

I miejsce – Alisa Dziuba kl. 1 cu

II miejsce – Nazar Strakulia kl. 2-3 cu

III miejsce – Mylana Kuksova kl. 1 cu

 

– W klasach 4-6:

I miejsce – Sophia Hrechka kl. 6 cu

II miejsce – Daminika Shoda kl. 4-5 cu

III miejsce – Yelizaveta Kuryliak kl. 4-5 cu

 

– W klasach 7-8:

I miejsce : Marharyta Hrechka kl. 7 cu

II miejsce: Artur Lypovenko kl. 7 cu

 

Wyróżnienie otrzymała Darya Haidalovich z klasy 4-5 cu.