Dobiegła nas miła informacja, że Rzecznika Praw Dziecka, pani Monika Horna-Cieślak objęła  patronatem trzecią edycję konkursu literackiego “W zwykłych słowach wielka moc”, w którym nagrodzone prace finalnie utworzą terapeutyczną książkę dla dzieci. 

Przypominamy, że uczniowie klas cudzoziemskich naszej szkoły od dwóch lat współpracują z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wzbogacając treści książki swoimi rysunkami. W tym roku również dostaliśmy zaproszenie do tego wspólnego projektu ;). 
Dziękujemy Pani prof. Agnieszce Gromkowskiej-Melosik, przewodniczącej kapituły i pomysłodawczyni konkursu oraz pani doktor Magdalenie Bieli-Cywce, koordynatorce naszej współpracy za niezwykłą wrażliwość na doświadczenia okołowojenne dzieci oraz otwartość na pomysły i kreatywność naszych cudzoziemskich uczniów, którzy swoje adaptacyjne przeżycia mogą wyrazić rysunkiem, przyczyniając się do niesienia potrzebnego, kojącego słowa każdemu małemu czytelnikowi. 
Bo w zwykłych słowach – wielka moc!