Tuż przed świętami, klasa 2-3 cu wybrała się na warsztaty do Muzeum Rogala Świętomarcińskiego. Warsztaty rozpoczęły się lekcją gwary poznańskiej, a następnie uczniowie poznali historię poznańskich rogali, składniki potrzebne do ich przygotowania, a także mieli okazję sami uczestniczyć w procesie ich przygotowania. Muzealne warsztaty poprowadził rogalowy mistrz, a na zakończenie, dzieci otrzymały Certyfikaty Rogalowych Czeladników oraz słodkie upominki. Punktualnie w południe, uczniowie podziwiali również pokaz trykających się koziołków, któremu towarzyszył zagrany przez trębacza hejnał. Po wyjściu z muzeum, cała klasa wybrała się na krótki spacer na pobliski Plac Kolegiacki, by zobaczyć rzeźbę Pyrka i Tyrka oraz choinkę wykonaną z włóczki. To był bardzo miło spędzony dzień!