W mroźny piątek 1 grudnia klasy 5a i 1 cu odwiedziły Niewidzialną Ulicę oraz Palmiarnię. W Niewidzialnej Ulicy, w całkowitej ciemności uczniowie zwiedzili wystawę i z pomocą przewodnika wsiedli do tramwaju. To było dla wszystkich zupełnie nowe i być może momentami trudne doświadczenie. Przewodnicy zapoznali też uczniów z urządzeniami, które na co dzień ułatwiają życie osobom niewidomym i słabo widzącym. Jednym z nich jest colorino, udźwiękowiony identyfikator kolorów, ułatwiający ubieranie. Następnie udaliśmy się do Palmiarni, gdzie mogliśmy się wygrzać. Uczniowie razem z przewodniczką odwiedzili różne strefy klimatyczne i poznali ich florę. Mogli też spróbować owoców niektórych roślin, na przykład naturalnego ziarna kakaowca.