„Czuję wielką radość” – rozmowa z Dawidem Poślednikiem, uczniem z najwyższą średnią w szkole w roku szkolnym 2022/2023.

Dzień dobry Dawidzie, umówiłam się z Tobą na rozmowę, bo w ubiegłym roku szkolnym miałeś najwyższą średnią ocen w naszej szkole. Co czujesz po osiągnięciu tak wspaniałego wyniku?

Przede wszystkim czuję wielką radość. Średnia ocen na świadectwie z 5 klasy to 5,83. Oczywiście jestem z niej bardzo zadowolony, ale także ze zdobytej wiedzy.

Gratuluję! Zdradź, proszę, swój sposób nauki, który przekłada się na te doskonałe efekty, najwyższe oceny.

Jestem skupiony na lekcjach, staram się jak najwięcej zapamiętać. W ogóle mam dobrą pamięć. Uczę się systematycznie z lekcji na lekcję, więc przygotowując się do sprawdzianu, tylko powtarzam materiał.

A który z przedmiotów szkolnych, mówiąc kolokwialnie, najłatwiej wchodzi Ci do głowy?

Najłatwiej? Matematyka! Poznaje się sposób wykonania działań, później wystarczy trochę poćwiczyć i tyle. W ogóle to kocham matmę!

Po wytężonej pracy każdy potrzebuje relaksu, odpoczynku. W jaki sposób Ty odpoczywasz?

Lubię jeździć na rowerze i hulajnodze. Z bratem, babcią, dziadkiem i rodzicami często gramy w karty, kości, gry planszowe. Uwielbiam grać z kolegami w Minecrafta i inne gry. Prowadzę także kanał na YouTube: Dawcio Master, dotyczy on właśnie Minecrafta i Robloxa. Chętnie spędzam czas z książką. Natomiast mój trzyletni pies Dyzio wyciąga mnie na spacery, które obydwaj bardzo lubimy.

Jeżeli w tym roku uda się Tobie osiągnąć ponownie bardzo wysoką średnią, co będzie dla Ciebie najlepszą nagrodą?

Będę się cieszył, radość i satysfakcja to wspaniałe uczucia.

To życzę w czerwcu zadowolenia z osiągniętych wyników i wielkiej radości, a na co dzień pogody ducha, satysfakcji z małych i dużych sukcesów i takiego uśmiechu na twarzy, jaki towarzyszył naszej rozmowie.

Z Dawidem rozmawiała
Iwona Masłowska.