Wycieczka do miejscowości Pasterka liczącej 31 mieszkańców, 300 metrów od granicy państwa z Czechami, gdzie nie ma przystanku PKS, z zasięgiem i prądem w ograniczonym dostępie musiała być udana. Z takim też przekonaniem wyruszyła w Góry Stołowe do schroniska PTTK Pasterka w dniach 29-31.05.2023 r. klasa 6A na czele z nieocenioną pod każdym względem panią Wychowawczynią Iwoną Masłowską. 

Cała powyższa kompilacja gwarantowała już na starcie uśmiechy na twarzach i radość wszystkich uczestników wycieczki. Do tego w parze doszła jeszcze wspaniała pogoda i słońce, które nie opuszczało nas ani na chwilę. I choć może wycieczki w Góry Stołowe do rezerwatu „Szczeliniec” i „Błędne Skały” oraz do Skalnych Grzybów, u podnóża miejsc, w których mieszkaliśmy, oferowały z jednej strony wspaniałe widoki oraz niezapomniane labirynty skalne, z drugiej strony były dużym wysiłkiem, jaki musieliśmy przezwyciężyć w trudach wspinania się po Kotlinie Kłodzkiej. Zawsze jednak wiedzieliśmy, że możemy liczyć na siebie wzajemnie, dlatego żadne trudności nie okazały się dla nas nie do pokonania. Przełomowym momentem wycieczki była wspólna gra w siatkówkę na łące przed schroniskiem z widokiem na szczyt Szczelińca. 

Była to chwila niezapomnianej beztroski, zabawy, swobody nieograniczonego śmiechu i ruchu na wolnym powietrzu oraz czasu, kiedy mogliśmy go spędzić wspólnie ze sobą. Wspomnienia z wycieczki zostaną nam na długo w pamięci, a pomagać będą nam z pewnością zdjęcia, których część zamieszczamy na pamiątkę tych wspólnie przeżytych chwil.