W kwietniu obchodzimy kilka wyjątkowych dni, m.in. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, Dzień Ziemi, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w klasie 2b odbyły się warsztaty “Siejemy czytelnictwo”, Przeczytaliśmy książkę “Odnalezione słońce”, która skłoniła nas do rozmowy o przyrodzie, jej poszanowaniu, a następnie wspólnie zastanawialiśmy się co wyrośnie z ziarnka czytania i  jaką wartość mają książki. Dzieci ozdobiły słoiczki i zasiały ziarnko… a co z niego wyrośnie? …:)
Na początku kwietnia biblioteka ogłosiła akcję czytelniczą “Jestem książką…”, w której udział wzięła Anisia z klasy 3b, która napisała i zilustrowała swoja książkę, którą można zobaczyć w bibliotece… Jest wyjątkowa 🙂