Obchodzony 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony przez IBBY, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców.

Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w 2023 roku jest Grecka Sekcja IBBY.

Przesłanie  dla dzieci (umieszczone na plakacie) napisał Vagelis Iliopoulos – grecki pisarz dziecięcy.

Przy tej okazji Biblioteka Szkolna zachęca do udziału w akcji pt. “Jestem książką…”
Kochani  rodzice, przeczytajcie z dziećmi to przesłanie (plakat w załączeniu) lub http://www.ibby.pl/?p=7348, a następnie opowiedzcie o tym, co to znaczy być “książkami”… że jesteśmy tajemnicą i zagadką, a nasze życie składa się ze “stron”, które codziennie odczytujemy 🙂
Bardzo chciałabym, żeby dzieci narysowały siebie jako książki, stworzyły swoje książki, w formie dowolnej, a następnie do 20 kwietnia przyniosły je do biblioteki szkolnej.
Wszystkie przyniesione książki znajdą się na wystawie z okazji kolejnego książkowego święta, czyli Dnia Książki i Praw Autorskich obchodzonego 23 kwietnia.

Zachęcam do udziału 🙂
Pani Ola z biblioteki