Grupa uczniów z klas 5A i 5B oraz nauczycieli z naszej SP nr 2 przebywała w dniach 6 -11 marca 2023 roku na międzynarodowym spotkaniu podsumowującym projekt Erasmus + „Get Plugged To Rural Life” w Burgos-Briviesca w Hiszpanii. Nasza delegacja uczestniczyła w różnych aktywnościach, poznawała hiszpańską kulturę i zwyczaje, nawiązywała przyjaźnie z uczestnikami projektu, spotkała się z burmistrzem Burgos, a także reprezentowała Poznań i Polskę.

A oto opinie uczestników:

Szymon K. „Bardzo mi się podobało, gdy podczas podróży, na lotnisku zajrzeliśmy do sklepu Bayern Monachium. W Hiszpanii najbardziej podobała mi się Katedra Świętej Marii w Burgos i Muzeum Ewolucji Człowieka. Gdy przebywałem u rodziny hiszpańskiej grałem w ping-ponga i weszliśmy na wzgórze Monte De Los Pinos”.

Antonina B. „Najbardziej podobała mi się wizyta w katakumbach oraz Muzeum Ewolucji Człowieka, w którym obejrzałam kości starożytnych ludzi i zwierząt oraz poznałam historię ewolucji człowieka. Miałam też okazję obejrzeć ludzki mózg i dowiedzieć się o nim różnych ciekawych rzeczy. Wycieczka była interesującym przeżyciem. Miałam okazję zwiedzić różne miejsca i poznać rówieśników. Ludzie w Hiszpanii są bardzo mili i gościnni, choć niektóre potrawy były dość specyficzne. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać hiszpańską kulturę”.

Witek L. „Wyjazd do Hiszpanii mi się bardzo podobał. Najbardziej na wyjeździe polubiłem wizyty w szkole, a to dlatego, że było tam dużo ciekawych aktywności takich jak : lepienie z gliny , zabawy na sali gimnastycznej i granie w piłkę nożną”.

Ania R: „Na wycieczce bardzo podobało mi się Muzeum Ewolucji Człowieka na temat kości i pochodzenia ludzi. Podobało mi się też jak przygotowaliśmy nasz polski kącik. Bardzo też polubiłam wizytę u hiszpańskiej rodziny z którą rozmawiałam i spacerowałam”.

Tymon R: „Bardzo mi się podobała wizyta w muzeum. Interesujące tam były wystawy i żywy ludzki mózg. W szkole lubiłem zabawy z Rafą, kolegą z Hiszpanii oraz spodobał mi się kwiz o flagach”.

Podsumowanie opinii wszystkich uczniów: „Nam wszystkim podobała się wycieczka po Burgos, gdzie mogliśmy zobaczyć ciekawe miejsca i odwiedzić Muzeum Ewolucji Człowieka. W Briviesce bardzo nam się podobało spotkanie z rodzinami z Hiszpanii. Z jedzenia najbardziej smakowały nam ‘churrosy’, zwane ‘hiszpańskimi pączkami’. Jednym słowem to był bardzo udany wyjazd i polecamy wszystkim wziąć udział w programie Erasmus”.