Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs, którego celem było wyłonienie uczniów (spośród klas IV-VI i VII-VIII), którzy najlepiej opanowali zasady ortograficzne języka polskiego i zasługują na tytuł mistrza w tej dziedzinie. W grudniu odbyły się eliminacje klasowe, które umożliwiły wytypowanie uczestników etapu ogólnoszkolnego, który to z kolei miał miejsce w styczniu. Rywalizacja była bardzo zacięta, a szanse na zdobycie tytułu mistrza wyrównane. Po analizie prac konkursowych zespół polonistów naszej szkoły wyłonił następujących zwycięzców:

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce: Maja Mrówczyńska z kl. 4c (Mistrz Ortografii Klas IV-VI)

II miejsce: Agata Czarnecka z kl. 5b

III miejsce: Dawid Rembalski z kl. 6a

W kategorii klas VII-VII:

I miejsce: Hanna Wenderska z kl. 8b (Mistrz Ortografii Klas VII-VIII)

II miejsce: Kaja Szczeblowska z kl. 8a

III miejsce: Helena Konieczyńska z kl. 8b

Laureaci i wszyscy, którzy znaleźni się na podium, otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i pyszne smakołyki. Wszyscy pozostali uczestnicy, którym również należą się gromkie brawa za bardzo dobrą znajomość zasad ortograficznych, otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!