“Przymiarka do wyboru zawodu” to spotkania z wyjątkowymi ludźmi, którzy mają odwagę dzielić się z młodzieżą porażkami i sukcesami w drodze do zdobycia zawodu.

Dzięki współpracy z Panią Izabelą Kossowską z CWRKDiZ w Poznaniu zaprosiliśmy do naszej szkoły Pana Tomasza Draba – podwójnego Mistrza Świata we fryzjerstwie. W ramach doradztwa zawodowego ósmoklasiści oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego poznali ścieżkę niezwykłej kariery od szkoły branżowej do Mistrza Świata. Spotkanie było inspirujące, pełne ciekawych pytań i odpowiedzi.

Motto “Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia” wskazuje, jak podkreślił Pan Tomasz Drab, że by osiągnąć sukces, musimy wyjść ze strefy komfortu, wyznaczyć sobie cel i realizować go.

Ta umiejętność wyznaczania zadań, pracy nad swoimi słabościami, wielogodzinnych, codziennych, rozłożonych w długim czasie “treningów” zaowocowała zawodowymi sukcesami i pełną satysfakcją. Pokonanie 1500 konkurentów z 60 państw to powód do dumy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Gratulujemy!

W najbliższej przyszłości Pan Tomasz Drab planuje ponownie zawalczyć o kolejny tytuł Mistrza Świata. Będziemy kibicować! Już trzymamy kciuki! 

Panie Tomaszu, bardzo dziękujemy za spotkanie, otwartość, cenne wskazówki oraz za to, że wśród wielu zadań i ogromu pracy znalazł Pan czas dla nas. Życzymy powodzenia i sukcesów we wrześniowych Mistrzostwach Świata!

Radzie Rodziców bardzo dziękujemy za słodkości i kwiatki 🙂

Izabela Węgrzynowska