Rozpoczęliśmy Nowy Rok od składania życzeń tych pisanych, rysowanych, dla siebie, bliskich, przyjaciół, klasy, nauczycieli.

Obchodziliśmy Światowy Dzień Braille’a, zapoznaliśmy się z alfabetem, wysłuchaliśmy ciekawostek , a każdy z uczniów mógł sprawdzić się w odczytaniu napisanych słów za pomocą alfabetu Braille’a

Obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka , wysłuchaliśmy opowiadania o sympatycznym misiu i ozdabialiśmy jego sylwetkę za pomocą różnych materiałów i technik.

Poznawaliśmy  flagi, kontury map ,ciekawostki i tańce z różnych stron świata : Brazylia, Włochy, Grecja, Hiszpania. Doskonaliliśmy swoje umiejętności spostrzegawczości, podczas układania puzzli z poszczególnymi flagami i mapami danych krajów.

Doskonaliliśmy pracę w grupach, podczas przygotowywania niespodzianki dla babci i dziadka z okazji ich święta.

Uczniowie rozwijali swoje umiejętności konstrukcyjne.

Tworzyliśmy karnawałowe maski, według własnego pomysłu, kolorystyki.

W ramach zimowej tematyki, rozmawialiśmy o bezpiecznych feriach, uczniowie tworzyli obraz zimowego miasta, praca składająca się z kilku etapów.