Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, który corocznie przypada 21 września, w SP2 w Poznaniu był w tym roku szkolnym 2022/2023 dniem wyjątkowym. Otóż, w tym dniu 21 września 2022r. za sprawą Ambasadora i Kawalera Orderu Uśmiechu od pierwszych godzin lekcyjnych dzieci i młodzież miała okazję spotkać się z niezwykłymi osobami. Kawalerowie Orderu Uśmiechu p. Mariusz Flis i Włodzimierz Marciniak opowiedzieli o swoich przeżyciach związanych z nadaniem im tego wyróżnienia. 

Ponieważ jest to order międzynarodowy to, wzbudzał zainteresowanie również wśród dorosłych. Możliwość zobaczenia i dotknięcia oryginału medalu przedstawiającego śmiejące się dziecięce słońce nadawała rangę spotkaniu. Słodkim akcentem dla wszystkich był poczęstunek lizakiem. Towarzyszący Kawalerom przez cały czas uśmiech udzielał się wszystkim zebranym i trwał długo jeszcze po zakończeniu spotkania. 

Należy podkreślić, że w tym czasie odbywał się też finał Szkolnego Konkursu pt.: „Order Uśmiechu”. Zorganizowany był po raz pierwszy i cieszył się dużym zainteresowaniem. Społeczność szkolna wykazała się kreatywnością. Wpłynęło dużo ciekawych prac wykonanych dowolną techniką. Na wyróżnienie zasługuje między innymi praca uczennicy klasy 3B SP, która zwróciła uwagę Jury i Kawalerów pomysłowością i starannością. Laureatom Konkursu i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Prace zostały docenione i zaprezentowane w holu szkoły. Liczne dodatkowe rysunki przedstawiające uśmiechnięte buźki dodawały radości każdemu kto na nie spoglądał. 

Cieszy fakt, że zaangażowanie dzieci taką tematyką poszanowania i dobroci było tak duże. Niech ten miły dzień spotkania z Kawalerami Orderu Uśmiechu w naszej szkole pozostanie wszystkim długo w pamięci a uśmiech niech towarzyszy jak najczęściej.

Maria Frąckowiak