Relacje uczniów będących pod opieką p. Barbary Maciejewskiej-N’sir oraz p. Renaty Szczepaniak na wymianie uczniowskiej w Rumunii w projekcie sportowym w dniach 7-13 października 2018 roku.


W tym tygodniu byliśmy w Bukareszcie, stolicy Rumunii w ramach projektu Erasmus+ „National Games and Sports Bring us together”. Podczas pierwszych trzech dni mieliśmy zajęcia z dietetykiem i psychologiem sportowym oraz byliśmy na basenie i kręglach. Dwa ostatnie dni spędziliśmy na zwiedzaniu Bran Castle, Pałacu Peles w Sinaia, Parlamentu i starej części Bukaresztu. W trakcie pobytu każdy z nas miał okazję poznać wiele nowych osób i poćwiczyć swój angielski. Wyjazd bardzo mi się podobał i uważam, że warto było pojechać.
Jagoda Dyrka, 8a, SP nr 2

Wyjazd do Rumunii uważam za udany. Przez pierwsze dni mieliśmy zajęcia sportowe, dotyczące zdrowego odżywiania oraz relaksu. Podczas wymiany mieszkałam w sportowym hotelu. Miałam okazję zwiedzić słynny zamek Drakuli oraz starą część stolicy. Jedzenie było smaczne i urozmaicone. Polecam Rumunię jako kraj do zwiedzania!
Maria Drozda, 8a, SP nr 2

Wyjazd był bardzo przyjemny. Przez pierwsze cztery dni mieliśmy zajęcia o grach i zabawach sportowych, zdrowym trybie życia oraz budowaliśmy piramidę żywieniową. Szkoła nas goszcząca specjalizuje się w pływaniu i dlatego braliśmy też udział w zawodach pływackich. Jedzenie w Rumunii było bardzo dobre. W trakcie pobytu mieszkałem z rodziną w bloku, który znajdował się zupełnie obok szkoły do której chodziliśmy. Z historii pamiętałem, że w Rumunii przez okres zimnej wojny rządził okrutny dyktator Nicolae Ceausescu, przez co jeszcze do tej pory można zauważyć wiele zaniedbanych budowli w Bukareszcie, ale z drugiej strony kraj przechodzi rozkwit gospodarczy i bardzo szybko się rozwija.
Bartosz Tarnachowicz, 8a, SP nr 2


W tym tygodniu byliśmy w Rumunii w Bukareszcie w ramach projektu Erasmus+. W ramach zajęć spotkaliśmy się między innymi z dietetykiem, który poprowadził bardzo ciekawą lekcję na temat zdrowego odżywania. Odwiedziliśmy również 2 zamki, które zaskoczyły swoim ciekawym wystrojem. W piątek zwiedziliśmy Parlament, który jest 2 na świecie największym budynkiem. Jako, że byłam zakwaterowana u rodziny zaprzyjaźniłam się z Biancą, która pokazała mi ,,regularne’’ życie w stolicy. Wyjazd oceniam bardzo pozytywnie, zawarłam nowe znajomości, które będę bardzo dobrze wspominać.
Emilia Buda, 3b, Gim 23