Konkurs WIERSZ DLA MAMY rozstrzygnięty
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Poznaniu po raz pierwszy zorganizowała szkolny konkurs poetycki „Wiersz dla mamy”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań literackich, a przede wszystkim do podejmowania przez nich prób poetyckich. Osobami odpowiedzialnymi za przebieg konkursu były: bibliotekarz - Barbara Ratajczak-Kawczyńska i wychowawca klasy 1a - Natalia Zadłużna-Soboczyńska. W każdym z nas drzemie poezja i chęć wyrażania siebie oraz swoich uczuć w oryginalny, niepowtarzalny sposób. Potwierdziło to dziewięć osób, które zadały sobie trud napisania wiersza dla mamy i przysłały go do organizatorów konkursu. Prace zostały poddane ocenie przez komisję w składzie: Barbara Ratajczak-Kawczyńska - bibliotekarz (przewodnicząca) Iwona Masłowska - nauczyciel języka polskiego (członek komisji) Natalia Zadłużna-Soboczyńska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej (członek komisji) WYNIKI JURY: W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. Ib:…
#zostańwdomu i bądź kreatywny.. dla Mamy :)
Dzisiaj przesyłam Wam tutorial – jak wykonać kwiatki w wazonie dla mamy. Potrzebne materiały to dowolne kolorowe kartki A4 i jedna w kolorze zielonym, rolka tekturowa, klej i nożyczki (dzieci młodsze używają nożyczek wyłącznie pod opieką dorosłych) (fot.1). Na początku oklejamy rolkę wybranym przez siebie kolorem, ja wybrałam brązowy.(fot.2) 3. Kolejną kartkę A4 w kolorze zielonym składamy na pół i rysujemy wzór przypominający zbiór liści (fot.3 i 4). Następnie wycinamy, a w miejscu umieszczenia w rolce nacinamy na długość 2 cm (fot.5).Wazon i liście (fot. 6) 4. W kolejnych etapach wykonujemy białe kwiatki, wycinając pasek białego papieru i nacinając w sposób pokazany na zdjęciu (fot.7). Środek kwiatka wykonujemy z kawałka np. niebieskiego papieru zwiniętego w rulonik (fot.8). Następnie łączymy razem sklejając środek i płatki kwiatka razem (fot. 9). 5. Kolejne…
KONSULTACJE DLA KLAS IV-VIII
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami, wypełnienie, podpisanie i odesłanie ankiety oraz oświadczenia na sekretariat@sp2poznan.pl w tytule wpisując KONSULTACJE. Celem ankiety jest poznanie potrzeb uczniów w zakresie korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz konsultacji z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne. Konsultacje będą się odbywać na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Poznaniu, w czasie pandemii COVID-19 z zastosowaniem reżimu sanitarnego. PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA ANKIETA OŚWIADCZENIE KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
ZAJĘCIA OPIEKUŃCZE DLA KLAS I-III
Szanowni Rodzice, przekazuję Państwu dokumenty, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o chęci posłania dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, w trakcie trwania pandemii COVID-19: 1.PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W POZNANIU W OKRESIE PANDEMII COVID- 19 2. OŚWIADCZENIA RODZICÓW 3. ANKIETA Po zapoznaniu się z treścią dokumentów proszę o przesłanie zwrotne na adres poczty szkoły sekretariat@sp2poznan.pl skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub przygotowane dokumenty, w zaklejonej opisanej hasłem ŚWIETLICA kopercie proszę o wrzucenie do skrzynki na korespondencję po prawej stronie od wejścia na budynku szkoły. Prosimy o przesłanie odpowiedzi w nieprzekraczalnym terminie do 25 maja 2020 r. Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem…
Poradnia Psychologiczna-Pedagogiczna nr 7
Zachęcamy do zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w poradni na czas stanu epidemiologicznego. Aby pobrać dokument kliknij tutaj.
Szkoła otwarta na wielokulturowość
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi zdobyła tytuł i certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła Otwarta na Wielokulturowość” zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W działania realizowane w okresie od października 2019 do kwietnia 2020 w naszej placówce byli zaangażowani nie tylko uczniowie i nauczyciele z oddziałów cudzoziemskich, ale także cała społeczność szkolna. W ramach wymaganych zadań w konkursie przeprowadzono m.in. pogadanki z dziećmi na temat różnych kultur wraz z nauką podstawowych zwrotów w różnych językach; prezentacje i degustacje potraw z różnych stron świata; przygotowano szkolną wystawę zdjęć obrazujących regionalne stroje różnych kultur. Opracowano również Tablicę Dobrego Wychowania – czyli wskazówki, jak się odnosić do obcokrajowców; przeprowadzono online konkurs dot. znajomości państw świata; opracowano „Przewodnik po świecie” i album z najciekawszymi miejscami turystycznymi…
Doktor Dolittle i zwierzęta 3A
W zeszłym tygodniu trzecioklasiści omawiali przedostatnią lekturę w tym roku szkolnym. Jednym z zadań było stworzenie pracy plastycznej na temat ulubionego bohatera książki. Uczniowie stworzyli prace dowolną techniką. Pojawili się m.in. małpka Czi – Czi, sowa Tu - Tu czy pies Jip. Najwięcej serc skradła jednak papuga Polinezja. Zobaczcie na te piękne prace!
Osobno, a jednak razem
W ramach naszej akcji uczniowie klasy 1a zrealizowali kolejne wyzwanie ;) Ich zaangażowanie jest dowodem na to, że razem można wszystko ;) nawet będąc osobno ;)Uczniowie klasy 1b również udowodnili, że współpraca niejedno ma imię. Nie ma znaczenia gdzie jesteśmy i co robimy - ważne, że wspólnie się bawimy!" 1c w gotowości również była, przedstawienie swoje wymyśliła. Klasy pierwsze pokazały, że zawsze będą się trzymały. Niby osobno a jednak .Razem"https://youtu.be/EIX-7vqVkRQ1d w ramach akcji "Osobno a jednak RAZEM" również zaprezentowała małe co nieco https://youtu.be/lYQ51NxzLBE
Biblioteka szkolna zaprasza
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO CZYTANIA I SŁUCHANIA
Dzień Ziemi u 1d :)
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie 1d cały tydzień rozmawiali o wodzie, oszczędzaniu wody i jaka jest ona ważna dla naszej Ziemi. Na zakończenie tygodnia wykonali niezwykłe prace - mogli wykorzystać rozmaite materiały, aby stworzyć własne akwarium. Wielu przeprowadziło ciekawe doświadczenia "Co pływa, co tonie?", "Jak działa filtr wodny?". Ponadto - powstały też plakaty dot. wody.