Dzisiaj przesyłam Wam tutorial – jak wykonać kwiatki w wazonie dla mamy.

  1. Potrzebne materiały to dowolne kolorowe kartki A4 i jedna w kolorze zielonym, rolka tekturowa, klej i nożyczki (dzieci młodsze używają nożyczek wyłącznie pod opieką dorosłych) (fot.1).
  2. Na początku oklejamy rolkę wybranym przez siebie kolorem, ja wybrałam brązowy.(fot.2)

3. Kolejną kartkę A4 w kolorze zielonym składamy na pół i rysujemy wzór przypominający zbiór liści (fot.3 i 4). Następnie wycinamy, a w miejscu umieszczenia w rolce nacinamy na długość 2 cm (fot.5).Wazon i liście (fot. 6)

4. W kolejnych etapach wykonujemy białe kwiatki, wycinając pasek białego papieru i nacinając w sposób pokazany na zdjęciu (fot.7). Środek kwiatka wykonujemy z kawałka np. niebieskiego papieru zwiniętego w rulonik (fot.8). Następnie łączymy razem sklejając środek i płatki kwiatka razem (fot. 9).

5. Kolejne kwiatki to tulipany wykonane według szablonu. Kartkę składamy na pół i odrysowujemy połowę tulipana, aby powstał nam cały zgięty kwiatek w połowie (fot.10). Wykonujemy ich około 6-8 tak aby dwie części tworzyły jeden tulipan (fot. 11).

6. Stworzyłam jeszcze inne kwiatki, myślę, że i wy wymyślicie jeszcze kilka nowych.

7. Z zielonego kawałka papieru składam harmonijkę, z której powstaną liście (fot.12). Powstałe liście (fot.13).

8. Na samym końcu przyklejam nasze kwiatki do zielonej części liści w naszym wazonie (fot. 14).

9. Gotowy wazon z kwiatkami dla mamy (fot. 15).

Agata Tomaszewska