11 czerwca odbył się wielki finał projektu “W zwykłych słowach wielka moc III” objętego patronatem rzeczniczki praw dziecka – Pani Moniki Chornej-Cieślik, przy którym mieliśmy ogromną przyjemność współpracować z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to ogromne wyróżnienie, zwłaszcza, że cudzoziemscy uczniowie naszej szkoły jako jedyni otrzymali szansę wykonania rysunków dopełniających terapeutyczną książkę dla dzieci (i nie tylko!) składającą się z wierszy i opowiadań nagrodzonych w konkursie literackim dla studentów. 

Mogliśmy uczestniczyć w uroczystej premierze książki. Następnie kadra akademicka zaprosiła nas do wysłuchania pięknego koncertu gitarowego, obejrzenia spektaklu “Królewna Śnieżka”, literackich warsztatów pełnych wyobraźni z panią Małgorzatą Swędrowską oraz na przepyszne drugie śniadanie! 
Jakby tego było mało… obdarowano nas uroczymi upominkami! 
Lektura jest pełna nadziei, światła na drogę i tulących słów. I ta radość ujrzenia swojego rysunku w środku! 
A Wy? Czytacie czy scrolujecie, hm? 😉 
 
Agata Baranowska