1 grudnia 2023 roku klasa 7B dwujęzyczna wraz z wychowawcą oraz nauczycielką języka hiszpańskiego uczestniczyła w arcyciekawych warsztatach zorganizowanych przez Europejski Program Edukacyjny NaukaBezGranic  „Ceilidh Dancing and Scottish Culture” przybliżających szkocką kulturę, taniec i muzykę. Pochodzący ze Szkocji, Tom Smith, zaprezentował uczestnikom 3 tradycyjne style taneczne oraz zachęcił wszystkich do ich odtańczenia. Po godzinie intensywnych zajęć tanecznych przyszedł czas na odsłuchanie gry na tradycyjnym instrumencie, czyli dudach oraz ciekawostki na temat kultury Szkocji. Młodzież opuściła warsztaty bogatsza o nowe doświadczenia oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych.