17 kwietnia uczniowie klas VIII, w ramach doradztwa zawodowego, uczestniczyli w Wielkopolskim Festiwalu Rzemiosła. Wydarzenie zorganizowała Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Celem spotkania było poznanie zawodów, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia. Młodzież miała okazję poznać zawody rzemieślnicze z różnych branż, m. in. elektromechanika pojazdów samochodowych, lakiernika samochodowego, stolarza, tapicera, montera sieci i instalacji sanitarnych, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, dekarza, krawca, fryzjera, fotografa, operatora procesów introligatorskich, drukarza, cukiernika, piekarza, kucharza i złotnika – jubilera. Można było również wziąć udział w praktycznych warsztatach m.in. polakierowanie wodą drzwi samochodowych, skręcenie instalacji sanitarnej, położenie płytek na ścianie, wykonanie bułeczki, sklejenie okładki, uczesanie warkocza i zdjęcie miary do wykonania ubrania. Poza tym była to bardzo dobra okazja do poznania szkół, gdzie odbywa się teoretyczne kształcenie zawodu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału i skorzystania z ciekawej inicjatywy 😀