Goście spotkania (Switłana Bresławska i Danuta Bartosz) z uczniami

9 marca 2023 roku klasa 2–3 cu gościła Danutę Bartosz, poetkę i wydawcę książki „Afryka Kazika” oraz Switłanę Bresławską – poetkę i tłumaczkę literatury polskiej na język ukraiński. Podczas spotkania pisarki zaprezentowały uczniom dwie książki Łukasza Wierzbickiego pt.: „Afryka Kazika” oraz „Dziadek i niedźwiadek”, obie w przekładzie Switłany Bresławskiej. Co ciekawe, właśnie te książki są bliskie dzieciom i młodzieży z jednego powodu. Otóż, są one na liście obowiązkowych lektur szkolnych. Tym bardziej więc spotkanie było owocne. Przebiegało w serdecznej atmosferze. Dzieci mogły przenieść się choć na chwilę w inny świat – afrykański kontynent, świat przyrody, zwierząt, odkryć, wielkiej podroży oraz zapoznać się z przyjaźnią niedźwiadka i żołnierzy AK. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali i odpowiadali. Było miło i wzruszająco. Najbardziej radosnym momentem było przekazanie dzieciom książki „Afryka Kazika”.  To ciepłe i obustronne przyjęcie pozostanie wszystkim na długo w pamięci.

Maria Frąckowiak