Do naszej szkoły SP nr 2 przybyli długo wyczekiwani goście z Grecji, Hiszpanii, Rumunii i Litwy w ramach realizacji projektu Erasmus+ o tematyce społeczno-geograficznej „Get Plugged To Rural Life”. Przyjezdne delegacje zakosztowały nie tylko polskiej, ale również i międzynarodowej gościnności, gdyż w ramach Dnia Wielokulturowości rodzice ukraińscy, polscy, białoruscy i gruzińscy przygotowali swoje popisowe potrawy.

Przyjezdni uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach artystycznych, tanecznych oraz bogatej ceremonii powitalnej, podczas której poznawali talenty artystyczne naszych dwójkowiczów oraz specjalnie zaproszonych na tę okazję uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej z Poznania. Zagraniczni goście zwiedzili ciekawe miejsca w Poznaniu, m.in. Zamek Królewski, Stary Browar, Ostrów Tumski i Palmiarnię. Jedno popołudnie spędzili z polskimi rodzinami, które przygotowały dzieciom dodatkowe atrakcje.

Mocnym punktem programu była także wycieczka do Torunia, podczas której grupa uczestniczyła w warsztatach w Muzeum Piernika, obejrzała seans w Planetarium i poznała tajniki dawnych zawodów w Muzeum Etnograficznym. Na zakończenie pobytu w Polsce delegacje miały okazję poznać bliżej polskie tradycje patriotyczne i regionalne podczas obchodów Dnia Niepodległości w Poznaniu. To był tydzień pełen niesamowitych wrażeń i emocji!