Przy okazji Święta Dwójki codziennie będziemy prezentować DWIE TWARZE nauczycieli SP2.

Na początek Pani Kasia i Pani Natalia.
 

Pani Kasia jest wychowawczynią klasy 3c. Uwielbia dzieci, ich energię i uśmiechy. Prywatnie jest mamą i każdą wolną chwilę spędza w gronie najbliższych – najchętniej na sportowo 😉

Pani Natalia jest wychowawczynią klasy 3a. W pracy stawia na trzy filary: samodzielność, odpowiedzialność i współpracę. Prywatnie żona, mama, właścicielka labradora, instruktor fitnessu i tańca 😉 

Pani Ania jest wicedyrektorem SP2 i nauczycielem wychowania fizycznego. Na co dzień lubi pracę w ogrodzie, filmy i sport…zwłaszcza piłkę ręczną, jak to przystało na byłą szczypiornistkę. Jej pasje to gotowanie i pieczenie oraz układanie puzzli i zabawa z Jurkiem (papużką). Popisowe dania kuchni Pani Anny to szeroko pojęty świat makaronów i ciasto Dakłas, obok którego nie można przejść obojętnie.

Pani Basia jest nauczycielką języka angielskiego i ambasadorką programu eTwinning w Wielkopolsce. Lubi angażować uczniów we współpracę międzynarodową. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci; a jej pasje to m.in. taniec orientalny, podróże, kulinarne wyzwania i książki z dreszczykiem 🙂

Pani Agata jest nauczycielką plastyki i techniki. Lubi rozbudzać w dzieciach wrażliwość na piękno i sztukę oraz zachęcać do rozwijania zdolności artystycznych. Prywatnie jest mama dwójki dzieci, pasjonatką historii sztuki i artystką, jej największa pasja to malarstwo, a dodatkowo, w wolnej chwili, makijaż, podróże i bardzo niemodne w dzisiejszych czasach gry planszowe 😉

Pani Iwona to wychowawczyni klasy 5a, nauczycielka języka polskiego i opiekun SU. Prywatnie kociara, ale miłośniczka wszystkich zwierząt, wrażliwiec pochylający się nad każdym potrzebującym pomocy, w wiecznym konflikcie z apetytem na słodycze, miłośniczka zespołu Queen, dobrej literatury, teatru i filmu. I jak ilustruje zdjęcie: dystans do siebie i poczucie humoru 🙂

Pani Dagmara jest wychowawczynią klasy 3B. W swojej pracy praktykuje pozytywną dyscyplinę oraz kieruje się ideą Krystyny Baryś: ” Uczeń przychodzi do szkoły z dwoma plecakami. W jednym ma książki i zeszyty, w drugim cały swój świat: samotność, rozwód rodziców, marzenia o sukcesie sportowym, albo chorobę dziadka. Nauczyciel powinien zawsze o tych dwóch bagażach pamiętać”.
W życiu prywatnym odnajduje się w roli mamy, dlatego po pracy szkolne lektury, zamienia na czytanki dla malucha. Uwielbia organizować przyjęcia, na których każdy szczegół jest dopracowany. Miłośniczka świata Disneya, gier planszowych, układania puzzli, kuchni włoskiej oraz tańców latynoamerykańskich. 

Pani Kasia jest pedagogiem szkolnym. Ukończyła również historie oraz jest instruktorem karate kyokushin. Prywatnie jest mamą Marcina, który niedawno został inżynierem. Jej pasja są podróże, zwiedziła 32 państwa. Zbiera magnesy z podróży, ma już ponad 300. W wolnym czasie intensywnie pracuje w swoim ogrodzie.

Pani Radka jest wychowawczynią klasy 3d i logopedą szkolnym. Zawsze świetnie zorganizowana, uśmiechnięta i znajdująca czas dla każdego. Właścicielka najdłuższych nóg w SP2 😉 Prywatnie mama Jasia 😉 Wolny czas dla niej to czas aktywny. Żadnej pracy się nie boi.

Pani Emilia w szkole uczy literek klasę 1b. Zawsze uśmiechnięta, pomysłowa i chętna do pomocy. Mistrzyni składania origami. Prywatnie mama dwóch chłopaków, więc jeśli już znajdzie się wolna 😉 chwila to najlepszy odpoczynek z kawką, dobrą książką i maseczką dla relaksu 😉
 
Pan Damian, człowiek humanista, uczy wielu przedmiotów m. in. religii, historii, wiedzy o społeczeństwie, pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Cały czas studiuje nowe kierunki – jednym słowem – kocha się uczyć. Prywatnie zaś czas spędza na spacerach i jazdach na rowerze. Jego pasją są góry i podróże, a to wszystko łączy czytaniem kolejnych pozycji książkowych. 

Pani Agata to uśmiechnięta wychowawczyni klasy 1c. Lubi zabawy z dziećmi i kreatywne formy pracy. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Uwielbia podróże, te małe i te duże 🙂

Pani Ania jest nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie. Obecnie uczy w naszej szkole przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. Uśmiechnięta i bardzo pozytywnie nastawiona do wszystkich. Prywatnie mama 3 małych synków, którzy uwielbiają z nią zbierać grzyby i zjeżdżać na nartach. 
 
Pan Michał jest nauczycielem matematyki i informatyki. Jego największym szkolnym marzeniem jest nauczyć dzieciaki logicznego myślenia. Stawia na samorozwój i działa w kierunku pobudzenia wśród podopiecznych ciekawości świata. Prywatnie tata dwójki cudownych dziewczynek Toli i Esterki. Codziennie zgłębia tajniki automotywacji, efektywnego wykorzystania czasu oraz rozwija umiejętności oddziaływania na innych. W wolnych chwilach, których nie ma, interesuje się dobrą książką, filmem i logicznymi grami planszowymi.

Pani Basia pracuje w bibliotece szkolnej. Jej praca polega nie tylko na wypożyczaniu książek, lecz także na rozmowach z uczniami na tematy ich zainteresowań, szkolnego życia, a niekiedy też problemów. Potrafi udzielić trafnej porady czytelniczej oraz sprawić, że uczniowie chętnie korzystają  ze zbiorów oraz bogatej oferty imprez czytelniczych, takich jak spotkania autorskie, konkursy biblioteczne, zajęcia biblioterapeutyczne. Jest również opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu. Pod jej okiem przeprowadzane są liczne akcje charytatywne, w których wolontariusze wykazują się bezinteresowną pomocą potrzebującym.

Pani Dagmara to nauczycielka języka angielskiego w klasach 1-3. Jest osobą bardzo wrażliwą, empatyczną i pozytywnie nastawioną do życia. Jej pasją są języki obce. Z dziećmi porozumiewa się w języku angielskim i rosyjskim. Jej drugi zawód to asystentka stomatologiczna. Prywatnie ma wspaniałego brata Dawida, który umila jej czas, grając na skrzypcach i pianinie. Poza tym ma słodką kotkę Elwirę. Kocha podróżować i piecze najlepsze ciasta. Wszyscy znają jej popisowe Tiramisu. Uwielbia sport, a szczególnie tenis, jazdę na rowerze oraz pływanie. Kocha dzieci i darzy je uśmiechem i zrozumieniem. Chętnie śpiewa z nimi piosenki i tańczy. Uwielbia kwiaty i zawsze ochoczo pracuje w ogrodzie. Dotarła do ostatniego etapu rekrutacji linii lotniczej Emirates, jednak zamiast szybować wśród chmur, wybrała zawód nauczyciela. Zbiera kolorowe filiżanki, i ma ich już sporą kolekcję. Jej motto życiowe to: ”Doceń to co masz, walcz o to czego pragniesz”.

Pan Bartek jest nauczycielem języka hiszpańskiego i wychowawcą klasy 7a. Uwielbia języki obce, wykorzystuje je w swoich częstych podróżach. Kolekcjonuje płyty, jeździ na koncerty, nie potrafi wytrzymać długo bez muzyki. Razem z przyjaciółmi zdobywa kolejne escape roomy, a w wolnych momentach ogląda  seriale na Netflixie.
 
Pan Aleks jest psychologiem szkolnym. Prywatnie miłośnik przyrody i sportu: rajdy rowerowe (m.in. przejazd przez Himalaje), spływy kajakowe, wschodnie sztuki walki (nie tylko od strony umiejętności, ale i fascynacji Wschodem). Uzależniony od książek. Mający kota na punkcie kotów 😀
Pan Emil jest nauczycielem przyrody i geografii. Jako nauczyciel stara się aby uczniowie wyrobili w sobie pewność siebie i poczucie własnej wartości.
Dla niego najlepszy wolny czas to taki, który spędzony jest aktywnie – sport, zwiedzanie czy wycieczki krajoznawcze to jego ulubione aktywności. Kiedy nadchodzi moment, by od nich odpocząć, zawsze znajdzie książkę wartą przeczytania lub grę na konsolę, która umili mu czas.
Pan Maciej uczy informatyki oraz języka angielskiego. 
Prywatnie uchodzi za wielkiego fana przyrody i kontaktu z jej cudami. Kocha eksplorować lasy, zdobywać górskie szczyty niezależnie od pór roku, a latem – pływać po jeziorach. Zimą umila całej rodzinie wieczory, prezentując coraz to nowsze gry planszowe. 

Jego hobby to piwowarstwo oraz podróże – niekoniecznie te do ciepłych krajów, ale równie odległe 😉
Motto życiowe : “Żyj, aby kochać, kochaj, aby żyć”.