Przekonały się o tym dzieci i młodzież SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów w Poznaniu, którzy goszcząc w swych murach Włodzimierza Marciniaka Kawalera Międzynarodowego Orderu Uśmiechu.

Serdeczności i radości było co niemiara. Począwszy od powitania gościa przez Wicedyrektora Szkoły Annę Gramzę, wręczenia róży w narodowych barwach, archiwalnym filmie po humorystyczne opowiastki laureata, zachwycie orderem, wypiciem soku z cytryny, konkursie no i oczywiście pytaniach uczniów.

Przy wzruszającym pożegnaniu i oklaskach, szanowny gość opuścił poznańską szkołę. Miło było spotkać się z taką osobą i postawić przed sobą szlachetny cel. Podczas spotkania została przywrócona pamięć o poznańskich Kawalerach Orderu Uśmiechu takich jak Eleni Tzoki, Lech Konopiński jak i o tych, których już nie ma – prof. Stefanie Stuligroszu, Edmundzie Osesie, prof. Wiktorze Dedze, Wandzie Błeńskiej, Leonie Machowiaku, Alojzym Andrzeju Łuczaku, Arkadym Fiedlerze, Krystynie Feldman.

Liczne laurki i plakaty podarowane przez dzieci w tym cudzoziemskie, na długo pozostaną w pamięci laureata i społeczności szkolnej.