Na zakończenie pracy nad projektem Erasmus+ „Get Plugged To Rural Life” w roku szkolnym 2020/2021 nasi uczniowie z klas 4A i 6A w czerwcu wzięli udział w dwóch międzynarodowych wydarzeniach online.

W pierwszym, promującym szkołę i program eTwinning uczniowie SP2 wraz z ich kolegami ze szkoły hiszpańskiej opowiadali o swoich miejscach zamieszkania, placówkach i pracy projektowej. Wydarzenie to było skierowane do uczniów ze szkół w rejonie Briviesca w Hiszpanii.

Drugie, niemniej ważne, międzynarodowe spotkanie odbyło się na platformie Teams i stanowiło podsumowanie rocznej pracy w projekcie Erasmus+. Nasza SP2 wraz z czterema szkołami z Hiszpanii, Litwy, Grecji i Rumunii dzieliła się swoimi refleksjami i najlepszymi wspomnieniami z działań projektowych. Uczniowie równie aktywnie uczestniczyli w kwizie przygotowanym na platformie Nearpod oraz dokonali ewaluacji swojej pracy.

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym spotkamy się w międzynarodowym zespole projektowym na żywo, nie tylko online!

Barbara Maciejewska-N’sir