Uczniowie naszej Dwójki nie poddają się przeciwnościom losu i pomimo braku stacjonarnych spotkań aktywnie uczestniczą online w projektach Erasmus+, na które otrzymaliśmy dofinansowanie na lata 2020-2022.

Chętne osoby z klasy 4 i 6 to uczestnicy projektu „Get Plugged to Rural Life” („Podłącz się do życia wiejskiego”) poruszającego problemy szkół na terenach wyludniających się, podobieństw i różnic pomiędzy życiem na terenach wiejskich i miejskich. Na platformie eTwinning uczniowie tworzyli logo projektu, przygotowywali prezentację i przy wsparciu rodziców film promujący najciekawsze zakątki Poznania. Dużym wydarzeniem było także międzynarodowe spotkanie online pomiędzy szkołami partnerskimi z Hiszpanii, Litwy, Rumunii i Grecji, podczas którego uczniowie dzielili się informacjami na temat swoich miejsc zamieszkania, przy okazji szlifując język angielski.

Życzymy dalszych owocnych działań projektowych, zarówno online jak i stacjonarnie!

Barbara Maciejewska-N’sir