Witam Was z kolejnym tutorialem, tym razem dekoracji na stół wielkanocny (inspirację znalazłam w książce z licznymi pomysłami „Ozdoby Wielkanocne”)

  1. Potrzebne materiały zielone kartki bloku rysunkowego i bloku technicznego A4, wstążeczka, drobne elementy do ozdoby (cekiny kwiatki itp.), klej i nożyczki (dzieci młodsze używają nożyczek wyłącznie pod opieką dorosłych) (fot. nr 1).
  2. Na początek wycinamy paski z kartki bloku technicznego 4 cm/14 cm oraz paski z bloku rysunkowego 9 cm/14 cm (w takiej ilości ile chcemy zrobić stojaczków) (fot. nr 2). Następnie paski z bloku technicznego nacinamy jak na fot. nr 3 czyli pół centymetra od brzegu do połowy z jednej strony od góry a z drugiej strony od dołu, tak aby można było złożyć rulonik (fot. nr 4)
  1. Następnie odstające zakładki przyklejamy do rulonika (fot. nr 5)
  2. Na prostokącie z bloku rysunkowego odmierzamy linią 2,5 cm od góry i 3 cm od dołu, do tych linii będziemy wycinać trawkę (fot. nr 6)
  3. Przyklejamy trawkę do naszego rulonika – kreski wyznaczają w którym miejscu go przykleić, część górna jest na wysokość 2,5 cm (fot. nr 7 i 8)
  1. Teraz czas na ozdabianie wstążką i kwiatkami (fot. nr 9 i 10). Trawkę należy podwinąć np. końcówką kredki (fot. nr 11)
  2. Stojaki są skończone (fot. nr 12). Mogą samodzielnie stanowić ozdobę na stół, mogą być stojakami do pisanek albo stojakami do serwetek (ja postanowiłam złożyć serwetkę tak aby miała wygląd zajączka wyglądającego zza trawy, drugie to kremowa pisanka wykonana z tworzywa sztucznego).

Agata Tomaszewska