W grudniu grupa uczniów dwujęzycznej klasy 7a uczestniczyła w warsztatach języka angielskiego poświęconych muzyce brytyjskiej. Zajęcia prowadził Mark Wills, rodowity Anglik i miłośnik muzyki pop. Przybliżył on uczniom twórczość zespołów The Beatles, Oasis oraz artystów takich jak David Bowie, Amy Winehouse, czy George Michael. 

Ciekawie pokazał, w jaki sposób brytyjscy muzycy, poprzez swą zróżnicowaną twórczość, wyrażali swoje poglądy i uczucia, wpływając równocześnie na muzykę popularną na całym świecie. Uczniowie dowiedzieli się także wiele o czasach i miejscach, w których tworzyli ci wybitni artyści m.in. o Londynie, Manchesterze i Liverpoolu. 

Dla naszych uczniów była to zarówno świetna okazja do poszerzenia wiedzy o współczesnej muzyce i kulturze brytyjskiej,  jak i możliwość sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego w praktyce.