We wtorek, 12 listopada 2019 roku, nasza społeczność szkolna uroczyście obchodziła 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Nie zabrakło naszych gości honorowych: powitaliśmy pana Zbigniewa Podeszwę, prezesa Stowarzyszenia Szarych Szeregów – oddział Wielkopolska, pana Bogusława Olejniczaka, komendanta Kręgu Seniorów Harcerskich Szóstacy, którzy przemówili do zebranych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na temat wolności, dokonywania wyborów i odpowiedzialności.

Na rozpoczęcie akademii wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski, wysłuchaliśmy opowieści gości honorowych – które były przedstawione w dość nietypowej formie. Pan Bogusław Olejniczak wystawił teatrzyk, który był przedstawiany dzieciom podczas wojny.

Ostatnią częścią uroczystości była część artystyczna przygotowana przez naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia.

Przypomnijmy sobie również ogólnopolską akcję #SzkołaDoHymnu. Stanęliśmy razem i zaśpiewaliśmy słowa Mazurka Dąbrowskiego. Mimo drobnych problemów technicznych udało się! 😉

#SzkołaDoHymnu

9 listopada 2019 r. dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji i wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski