Barbara Maciejewska-N’sir oraz Agata Tomaszewska, nauczycielki z SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi uczestniczyły w letnim, dwutygodniowym szkoleniu w Oksfordzie, Anglii w ramach rozwijania kompetencji zawodowych kadry pracowniczej w projekcie unijnym POWERSE „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Oprócz intensywnych i ciekawie prowadzonych zajęć, nauczycielki miały okazję poznać kulturę, obyczaje oraz tradycyjne potrawy Wielkiej Brytanii przebywając u jednej z rodzin brytyjskich, co dawało także dodatkową możliwość szlifowania języka angielskiego.

Brały również udział w okolicznościowych wydarzeniach kulturalnych i wycieczkach, m.in. do Londynu oraz zwiedzały muzea i oksfordzkie uczelnie.

Uprzejmość, życzliwość i uśmiech mieszkańców Wyspy będą towarzyszyć wspomnieniom tych niezwykle udanych warsztatów.