W klimatycznym tureckim mieście Samsun położonym w północnej części kraju nad Morzem Czarnym odbyło się w dniach 6-11 maja 2019 roku ostatnie spotkanie projektowe „We All Stand Together” nauczycieli z 6 państw: Turcji, Grecji, Polski, Włoch, Norwegii oraz Portugalii. Nauczyciele podsumowali dwuletnia pracę, zaprezentowali wypracowane rezultaty, podzielili się doświadczeniem oraz zadaniami, które zostały jeszcze do wykonania. Gospodarze zaznajomili uczestników z elementami kultury tureckiej – tradycyjnym tańcem wykonanym przez uczniów, aromatycznymi potrawami oraz sukcesami szkoły Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi.

Oprócz wytężonej pracy nad zaplanowanymi działaniami projektowymi uczestnicy mobilności zwiedzili miasto Samsun oraz okoliczne miejscowości,  poznali dawne zwyczaje żyjących tu kilkaset lat temu walecznych Amazonek oraz uczestniczyli w rejsie po kanionie Sahnikaya.

Polska delegacja SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Poznaniu w składzie koordynatorki projektu Barbary Maciejewskiej-N’sir oraz p. Anny Gramzy zawiozła do Samsun specjalne prezenty dla partnerów w projekcie – zaprojektowane przez p. Agatę Tomaszewską bransoletki z logo oraz namalowane przez nią obrazy przedstawiające najpiękniejsze miejsca odwiedzone podczas mobilności. Zachwytom nie było końca, a taka szczególna pamiątka pozostanie w pamięci uczestników na długo!