22 maja to wyjątkowa data – tego dnia, w Urzędzie Wojewódzkim, swoje 95 urodziny obchodził Pan Zbigniew Podeszwa, prezes Stowarzyszenia Szarych Szeregów – oddział Wielkopolska. Mieliśmy zaszczyt być gośćmi Pana Zbigniewa podczas tego wydarzenia. Pani Dyrektor Agata Ratajczak, pani Paulina Bartkowiak, pani Agnieszka Pachciarek oraz przedstawiciele klas gimnazjalnych oraz Szkoły Podstawowej nr 2 przybyli, aby złożyć życzenia i wręczyć drobny, urodzinowy upominek w postaci pamiątkowego albumu. Ponadto – uczniowie wystąpili przed zebranymi gośćmi – zaśpiewali harcerskie piosenki oraz wygłosili wiersze (jeden został napisany specjalnie na tę okazję przez panią Iwonę Masłowską!). Przez całą uroczystość w sali obecny był nasz szaroszeregowy poczet sztandarowy. 

Jeszcze raz życzymy Panu, Panie Zbigniewie, wszystkiego najlepszego, trwającego zdrowia, w dalszym ciągu tak pozytywnego i aktywnego życia, które Pan prowadzi oraz jeszcze wielu wspólnych spotkań! Jest Pan dla nas prawdziwym bohaterem! 🙂

Pałacyk Michla

w wykonaniu naszych uczniów 🙂


"Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch, pręż swój młody duch, pracując za dwóch,
Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch, pręż swój młody duch jak stal!"