Co to jest check-in? Jak wygląda „ścieżka pasażera”? Jak „wędruje” bagaż od pasażera do samolotu? Kto pracuje w strażnicy? Gdzie są płyta postojowa i pas startowy? Czym zajmuje się Marszałek lotniska?

 Na tych i wiele innych pytań odpowiedzieli pracownicy lotniska uczniom i uczennicom klasy 4a podczas wycieczki na Ławicę. Nasi uczniowie stanęli do odprawy i otrzymali własne, okazjonalne karty pokładowe, przeszli kontrolę bezpieczeństwa, zwiedzili halę odlotów i zjedli posiłek w  lotniskowej restauracji. Dzięki temu mogli się poczuć jak prawdziwi podróżnicy oraz dokładnie poznać procedury obowiązujące podczas podróży samolotem.

Mieli także okazję zajrzeć w miejsca z reguły niedostępne dla pasażerów, takie jak sortownia bagażu czy strażnica Lotniskowej Służby Ratowniczo- Gaśniczej. Bezpośrednio z płyty lotniska obejrzeli także start samolotu.

Dzięki tej wizycie nasi młodzi podróżnicy będą lepiej rozumieć lotniskowe procedury i zasady.

Życzymy im wielu pasjonujących podniebnych wojaży!