Wiedząc, jak ważny w nauce języka angielskiego jest kontakt z „żywym” językiem, grupa uczniów klasy 4a wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez Kanadyjkę, Panią Joannę, której zainteresowania koncentrują się wokół sportów ekstremalnych. Pani Joanna opowiedziała uczniom o swoim ulubionym sporcie: zjazdach na rowerze górskim oraz przybliżyła elementy swojego treningu fizycznego.

Po części teoretycznej, prowadzonej oczywiście w języku angielskim, nasi przyszli poligloci i sportowcy mogli bezpośrednio porozmawiać z Panią Joanną oraz sprawdzić swoją kondycję fizyczną, mierząc się z przygotowanymi przez nią wyzwaniami.

Bliski kontakt z native speakers języka angielskiego oraz ekspertami z różnych dziedzin stanowi dla pedagogów naszej szkoły formę zachęty dzieci i młodzieży do otwarcia się na język obcy oraz przełamywania barier komunikacyjnych.