W ubiegłą sobotę, z kilkudniowym wyprzedzeniem, obchodziliśmy wspólnie z wolontariuszami z innych szkół, swoje święto – Dzień Wolontariusza. Hospicjum Palium i Szkoła Podstawowa nr 6, która była gospodarzem imprezy, przygotowali dla nas moc atrakcji.

Otrzymaliśmy podziękowanie za naszą wolontariacką działalność od Pana Profesora dr hab. Jacka Łuczaka oraz Pani Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Doroty Kinal.

Mieliśmy okazję posłuchać i zobaczyć fotorelację z wyprawy rowerem po Afryce, śladami Kazimierza Nowaka, Pani Anny Grebieniow.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się zabawa. Najpierw podziwialiśmy umiejętności taneczne podopiecznych Jazz Dance Studio. Później zaśpiewaliśmy kilka piosenek wspólnie z naszym absolwentem Krystianem Duplagą, zatańczyliśmy Belgijkę, stworzyliśmy zdjęcie Żywego Motyla, a na koniec poczęstowaliśmy się pięknym i smacznym tortem.

Przy wyjściu czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka – prezent w postaci płyty CD z kolędami nagranymi specjalnie na zamówienie Hospicjum Palium.