W piątek 9 listopada 2018 roku nasza społeczność szkolna uroczyście obchodziła 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Nie zabrakło naszych gości honorowych: powitaliśmy pana Zbigniewa Podeszwę, prezesa Stowarzyszenia Szarych Szeregów – oddział Wielkopolska, pana Zenona Wechmanna, przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, panią Sabinę Gajdis, reprezentantkę Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich oraz pana Bogusława Olejniczaka, komendanta Kręgu Seniorów Harcerskich Szóstacy, którzy przemówili do zebranych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na temat wolności, dokonywania wyborów i odpowiedzialności. Mieliśmy także okazję posłuchać pieśni z tamtych lat 🙂

Punktualnie o 11:11, razem z gronem ponad 24 tys. szkół i przedszkoli zaśpiewaliśmy Hymn Polski biorąc udział w biciu Rekordu dla Niepodległej.

Następnie uczniowie naszej szkoły wystąpili z częścią artystyczną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia.

Na koniec zaprosiliśmy naszych gości na poczęstunek – nie obyło się także bez śpiewów przy gitarze 🙂

Dziękujemy pani Paulinie Bartkowiak – za wzorową opiekę nad pocztem sztandarowym, pani Agacie Tomaszewskiej – za wykonanie wspaniałej dekoracji, panu Wojtkowi Kobusowi – za przygotowanie części artystycznej akademii oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w obchody 100. rocznicy!

#RekordDlaNiepodległej

Dołączyliśmy do grona ponad 24 tys.
szkół i przedszkoli, by wspólnie
zaśpiewać Hymn Polski!

Jak przygotowaliśmy szkołę na te niezwykłe obchody? Zobaczcie!

A czy było nudno? Oczywiście, że nie! 😀

Lubimy razem spędzać czas! Nieważne, ile mamy lat! Bo każdy z nas jest ważny – współpraca i partnerstwo to zasady, którymi się kierujemy 😉

Wspólnie przygotowaliśmy tę uroczystość!