Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów w Poznaniu zgodnie ze swoją wieloletnią tradycją (także jako Gimnazjum nr 23) angażuje się w działania patriotyczne.

Ten rok jest rokiem szczególnym, zobowiązującym Polaków do wyjątkowych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. Minęło już 100 lat od tego ważnego wydarzenia, więc uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podjęli się nietypowych akcji.

Dla Niepodległej!

Gimnazjaliści wykażą się umiejętnościami artystycznymi. Wykonają 100 białych i czerwonych róż, które stworzą flagę Polski, ułożoną przy ścianie upamiętniającej naszego patrona – Szare Szeregi. Niedaleko ściany patrona w holu szkoły, specjalnie na tę okazję, powstanie niezwykła dekoracja – gabloty wypełnią życzenia dla Niepodległej.

Nasi uczniowie planują także zatańczyć Poloneza na 100 par oraz są w trakcie tworzenia Śpiewnika pieśni patriotycznych łącznie z oprawą graficzną własnego pomysłu.

Marsz, marsz Dąbrowski!

Z okazji 11 listopada nasza społeczność szkolna na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej weźmie udział w akcji “Rekord dla Niepodległej”. Już 9 listopada o godzinie 11:11 wszyscy razem zaśpiewamy Hymn Polski.

Pozdrowienia z Poznania!

Ponadto – uczniowie rozesłali także własnoręcznie wypisane pocztówki z pozdrowienia z Poznania w ramach akcji “100 kartek na stulecie Niepodległości”. Do akcji przyłączyli się uczniowie z różnych klas, również pierwszo- i drugoklasiści!

 

"Wypisz, wymaluj, wyśpiewaj Powstanie... czyli startują konkursy z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego!"

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie Poznańskiego Serwisu Oświatowego. Znajdują się tam regulaminy konkursów organizowanych przez Miasto Poznań.

Kliknij obrazek, aby przejść do strony Poznańskiego Serwisu Oświatowego.

Uczniowie wezmą udział w konkursach z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego organizowanych przez Miasto Poznań.
Będą to konkursy różnego typu: konkurs literacko-dziennikarski, konkurs “Bryła”, konkurs na plakat zapraszający do udziału w obchodach 100. rocznicy oraz zawody sportowe. Celem wszystkich konkursów jest uczczenie 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jak również popularyzacja wiedzy i kształtowanie postaw patriotycznych.