1 października świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Muzyki. Od rana w klasach pierwszych, klasie drugiej i czwartej pani Kinga Tambor-Kołodziejska prowadziła warsztaty muzyczne. Dzieci dowiedziały się, że zawsze mają ze sobą swój osobisty instrument, a głos może być prawdziwą muzyką 🙂 Poznały różnice między dźwiękiem niskim i wysokim (oraz kiedy można takie dźwięki uzyskać), już wiedzą czym jest tempo i znają inne cechy i elementy dzieła muzycznego. Na koniec warsztatów wykonały instrumenty, które każdy może stworzyć także w domu i odegrały klasowe koncerty.

Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Muzyki był koncert na naszej szkolnej scenie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom oraz pani Marcie, nauczycielce muzyki za umilenie świętowania 😀

Oby takich muzycznych dni było więcej w naszej szkole 🙂