Ostatnie 2 tygodnie obfitowały w wydarzenia sportowe w naszej szkole.

17 września w Szkole Podstawowej nr 20 klasa VIII wzięła udział w uroczystości otwarcia RIO i zapalenia znicza olimpijskiego. W piątek, 28 września znicz olimpijski zgasł, a Ratajskie Igrzyska Olimpijskie 2018 przeszły do historii.

Dla nas był to czas wielu aktywności sportowych, zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i zespołowych. W naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali w ramach RIO rozgrywki w piłkę siatkową dla klas VI – VIII, jak również rozgrywki w „Dwa ognie” dla uczniów klas IV.

W rozgrywkach tych zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa nr 6, ale tak naprawdę zwycięzcami okazali się wszyscy zawodnicy, którzy z wielkim zaangażowaniem, z zachowaniem zasad fair play brali udział w rozgrywkach. Mecze rozgrywały się między innymi na naszym nowym ORLIKu OPEN i nasze boisko też spisało się na medal.

Ale nie zabrakło i zwycięstw – nasi gimnazjaliści w skoku w dal zajęli medalowe miejsca:

Filip Kaczmarek: I miejsce,

Oskar Szerszeniewski: III miejsce,

Daria Kononowicz: II miejsce

i Aleksandra Reszela: III miejsce.

GRATULUJEMY!!!!!

Na szczególną uwagę zasługuje również udział uczniów klas I, II  IV i VIII. Zarówno w biegach przełajowych, jak i w rozgrywkach w „Dwa ognie” i piłkę siatkową godnie reprezentowali SP2, walczyli z niebywałym zaangażowaniem i należą im się wielkie brawa!!!

Przedstawiamy fotorelację z zawodów i przy okazji zachęcamy uczniów do aktywności fizycznej, szczególnie tej na świeżym powietrzu.