Ufff.. To był dzień pełen wrażeń! W sobotę, 15 września 2018 roku, przybyło do nas bardzo wielu wyjątkowych gości! Mieliśmy przyjemność gościć Pana Wiceprezydenta Miasta Poznania Mariusza Wiśniewskiego, Panią Dominikę Król – Radną Miasta Poznania, Przemysława Foligowskiego – Dyrektora Wydziału Oświaty Miasta Poznania, Pana Tomasza Malechę – projektanta Orlika Open, Pana Wojciecha Strzeleckiego – przewodniczącego Zarządu Osiedla Rataje, Pana Adama Pawlika – przewodniczącego Rady Osiedla Rataje oraz księdza Piotra Garsteckiego – proboszcza parafii pw. Św. Rocha. Dzieci zaprosiły również swoich rodziców i bliskich.

Rozpoczęliśmy od części oficjalnej – czyli Otwarcia Orlika Open, którą poprowadził Jacek Mrula, uczeń naszej szkoły. Gości powitali także Wiceprezydent Miasta Pan Mariusz Wiśniewski, Pani Dominika Król oraz Projektant Orlika Tomasz Malecha. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótką część sportowo-artystyczną. Grupa naszych najmłodszych uczniów z klas 1a, 1b i 2a, razem z panią Joanną Jóźwiak-Pawełek oraz panią Agnieszką Pachciarek, wyginała śmiało ciało, uczniowie z klasy IV wyrazili w kilku słowach jak bardzo się cieszą z zajęć sportowych na nowych boiskach, a przedstawiciele klas starszych wystąpili z pokazem aerobicu.

Następnie przenieśliśmy się do czerwonej wstęgi, gdzie ksiądz proboszcz Piotr Garstecki poświęcił nowo wybudowane boiska, zapewniając, że nikt na pewno nie połamie nóg 😉 Potem, Pan Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski razem z Panią Dyrektor Agatą Ratajczak przecięli wstęgę oficjalnie otwierając Orlik Open! Oczywiście w asyście dzieci! 🙂 Na koniec pan projektant Tomasz Malecha pokroił wspaniały tort w kształcie boiska przygotowany specjalnie na tę okazję!

Na ten moment czekały wszystkie dzieci! Festyn – były dmuchane zamki i zjeżdżalnie, animacje i tańce, warsztaty plastyczne, przejażdżki bryczką, wyścigi dla najmłodszych, kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, a dzięki uprzejmości Straży Pożarnej tego dnia każdy mógł poczuć się prawdziwym strażakiem. Ponadto można było spróbować pysznych, domowych ciast, zjeść kiełbasę z grilla, chleb z domowym smalcem, kiszone ogórki, znakomite lody (mmm bananowe 😉 ), popcorn i watę cukrową!

Było naprawdę wspaniale!

Serdecznie dziękujemy RODZICOM i UCZNIOM zaangażowanym w organizację naszego festynu! To był naprawdę RODZINNY dzień! 😀