25 maja w naszej szkole odbyła się premiera spektaklu „#KOPCIUSZEK”. Zaproszeni na nią zostali rodzice i znajomi aktorów oraz wszyscy członkowie społeczności szkolnej, którzy chcieli miło spędzić piątkowe popołudnie.

Spektakl przygotowali uczniowie klas 3a, 3b i 3c pod okiem pani Agnieszki Warzechy.

18 czerwca spektakl został wystawiony ponownie, tym razem dla uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu przy ul. Przełajowej, a 19 czerwca wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły będą mieli kolejną szansę na obejrzenie spektaklu w murach naszej szkoły!

„#Kopciuszek” to spektakl stworzony przez uczniów 3 klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 2 w Poznaniu. Pokazuje nastolatków i dorosłych, dla których najważniejsze są social media: fani, zdjęcia, dzióbki i filterki. Stawiają na dobrą zabawę i niczym się nie przejmują. W tym świecie nikną więzy przyjaźni czy miłość rodzinna. W tle wyrazistych postaci stoi ona – Kopciuszek. Zupełnie przeciętna dziewczyna, która jest wykorzystywana w domu do pracy, a w szkole do ściągania czy odrabiania za innych prac domowych. Szykanowana przez znajomych z klasy i wykorzystywana przez rodzinę zostaje popchnięta na skraj. Ponadto obok głównego tematu zostają obśmiane modne kanały vlogowe czy forma relacji na snapchacie. Relacje między bohaterami zostają przerysowane i obśmiane, obsypane trochę złotem i kiczem. Wzbudzając u widza śmiech, aktorzy prowadzą go przez popkulturową papkę do zakończenia bez happy endu.