Ogromne gratulacje należą się zaangażowanym uczniom klas trzecich, którzy w tym roku dzielnie reprezentowali naszą szkołę w konkursach wojewódzkich.
Na początku, Maksymilian Kwiatkowski i Kinga Jensz z klasy 3a reprezentowali SP nr 2 w wojewódzkim konkursie BaśnioBranie organizowanym przez Fundację AJTWAR. Uczniowie stworzyli opowiadanie inspirowane mitologią słowiańską.


Kolejne dwie uczennice: Zuzanna Jęchorek i Agnieszka Gulczyńska (klasa 3a) przełamując tremę i nerwy zaprezentowały się na półfinałowych przesłuchaniach w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu.


Przez oceny jurorskie przeszły także utwory grupy uczennic z klasy 3a: Antoniny Bochyńskiej, Weroniki Molskiej, Agnieszki Gulczyńskiej, Mai Koteckiej, Ewy Krawczyk oraz uczennicy klasy 3f Weroniki Turek w ramach V Wojewódzkiego Konkursu Kryminalnego „Studium Zbrodni” organizowanego przez ZSE im. KEN w Poznaniu. Tu odnieśliśmy niemały sukces, Tosia Bochyńska zajęła II miejsce w kategorii utworów uczniów klas gimnazjalnych. Poza dyplomem otrzymała książkę i miała możliwość uczestniczenia w specjalnej gali pokonkursowej.


Wszyscy ci młodzi i zdolni reprezentacji startowali w konkursach pod opieką naszej polonistki, Pani Agnieszki Warzechy.
Liczymy, że w przyszłym roku znajdzie się na naszych szkolnych korytarzach jeszcze więcej odważnych i zaangażowanych uczniów, a sukcesom nie będzie końca!