7 czerwca 2018 roku w murach SP 2, tradycyjnie jak co roku, odbył się bal 3. klas Gimnazjum nr 23. Przyszli absolwenci naszej szkoły już od godzin południowych pomagali w ustawianiu stołów, dmuchali balony i wieszali ozdoby na wieczorną uroczystość. Za ostateczny wystrój i bogato zastawione stoły odpowiedzialni byli rodzice. Tuż przed godziną 17.00 pojawili się bardzo eleganccy tego dnia uczniowie klas 3. Dziewczęta promieniały swoim blaskiem, najmodniejszymi fryzurami i balowymi sukniami, chłopcy również zadali szyku prezentując się w garniturach pod krawatem lub z muszką. Dokładnie o godzinie 17.00 Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do Poloneza, który co roku rozpoczyna w naszej szkole bal. Gimnazjaliści prezentowali się bardzo dostojnie, niektórym mamom obecnym na balu zakręciła się łezka w oku. Po odtańczeniu Poloneza zaczęła się prawdziwa zabawa taneczna połączona z pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez mamy gimnazjalistów. O godzinie 19.00 trzeba było zregenerować siły zamówioną przez rodziców pizzą.

Razem z uczniami i wychowawcami klas 3 na balu świetnie bawili się przebywający akurat z wizytą w naszej szkole goście z programu Erasmus+, można powiedzieć, że zabawa przyjęła charakter międzynarodowy, język angielski nie stanowił żadnej bariery. W czasie zabawy nauczycielka naszej szkoły-koordynatorka projektu Pani Barbara Maciejewska-N’sir wraz z Panią dyrektor Agatą Ratajczak rozdały wyróżnionym w projekcie nauczycielom certyfikaty.

Bal trwał aż do godziny 20.30, jednak czas upłynął tak szybko, że trudno było zakończyć i rozejść się w szampańskich humorach do domów.

Anna Staszak