W dniach 4-8 czerwca do SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi koordynującej projekt Erasmus+ „National Games and Sports Bring us Together” zawitała delegacja nauczycieli z 5 krajów: Bułgarii, Portugalii, Rumunii, Słowenii i Turcji.

Wizyta rozpoczęła się oficjalnym powitaniem w szkole przez p. dyrektor Agatę Ratajczak, występami wokalno-tanecznymi, po których goście w ramach Dniu Sportu mogli zapoznać się z polskimi grami i zabawami sportowymi przygotowanymi przez p. Krystynę Andrzejewską oraz p. Renatę Szczepaniak, a  zaprezentowanymi przez zespół uczniowski. Po południu pod okiem przewodnika p. Szymandery uczniowie przedstawiali główne atrakcje i zabytki Poznania.

Kolejnego dnia na gości czekała niespodzianka w postaci entuzjastycznego powitania przez najmłodszych uczniów oraz warsztaty w języku angielskim na Akademii Wychowania Fizycznego przeprowadzone przez pracownice tej uczelni – p. dr Magdaleną Koper i p. dr Agatę Glapę. Warsztaty dotyczyły integracji bilateralnej, zapobieganiu zwolnieniom z lekcji wychowania fizycznego oraz tradycyjnych polskich gier i zabaw sportowych.

W środę uczestnicy projektu odwiedzili i przedstawili założenia projektu w Urzędzie Miasta podczas spotkania z p. dyrektor oddziału organizacji placówek oświatowych Hanną Janowicz oraz p. Dariuszem Kozelan ds. rozwoju sportu szkolnego.

W tym dniu na nauczycieli czekały również pełne emocji rozgrywki mini-golfa na polu golfowym Malta Ski oraz prace nad realizacją założeń projektowych, m.in. tworzenia kwestionariuszy oraz prace nad wspólną książką.

Najbardziej wyczekiwaną atrakcją dla całego zespołu były warsztaty  w Muzeum Rogalowym, połączone z degustacją słynnych rogali świętomarcińskich oraz pokazem koziołkowym na ratuszu w Poznaniu. Wieczorem natomiast międzynarodowa delegacja uczestniczyła w balu gimnazjalnym klas trzecich, podnosząc tym samym rangę tego wydarzenia.

Wizyta zakończyła się w ostatnim dniu wycieczką do pobliskiego Rogalina, gdzie goście zwiedzili m.in. Pałac Muzeum, galerię sztuki, powozownię oraz odpoczęli w cieniu najstarszych dębów: Rusa, Lecha i Czecha.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w październiku 2018 roku, tym razem  w Rumunii!

Barbara Maciejewska-N’sir, koordynator projektu