„25 maja naszą klasą 2B wraz z informatyczną 2D udaliśmy się na obóz językowy Euroweek. Z uśmiechem i wielkim entuzjazmem przybyliśmy na miejsce, pomimo wcale nie chyżej, wyczerpującej podróży. Pyszne jedzenie czekało na nas każdego dnia, zaskakując nas co dzień innymi smakami. Kuchnia skradła nasze żołądki i serca. Wolontariusze nauczyli nas szacunku, wdzięczności i dystansu do samego siebie. Zaskakiwali nas coraz to nowszymi i ciekawszymi zajęciami, przedstawiali swoje kultury w niezwykle frapujący sposób, a żeby nie pozwolić nam na zastygnięcie w rutynowych czynnościach, zachęcali nas do tańca i wszelakich, barwnych swawoli.

Wspaniałe wspomnienia łączące i integracyjne zapewniły nam niektóre osoby z naszej szkoły, szczególne wyróżnienie należy się: Joannie, Martynie, Julii, Paulinie, Jackowi, Stefano i wielu innym. Każdy z nas miał chwile, aby przedstawić siebie oraz zapisać się we wspomnieniach już na zawsze. Klasa 2D informatyczna zhackowała nasze umysły. Okazali się być naprawdę cudownymi młodzieńcami, z którymi można było debatować na wiele tematów, ino konie można byłoby z nimi kraść. Mamy nadzieję, że nasza integracja nie zgaśnie, a jedynie wzmocni płomień naszej więzi po powrocie z tej eskapady, a kontakt pozostanie równie mocarny, jakoż pnie tamtejszych drzew.

Miejscowość w której mieścił się ośrodek okazała się być niebiańsko malowniczą krainą melancholii i wyciszenia. Widoki zapierały dech w naszych klatkach piersiowych, powodując u nas rozkojarzenie pięknem, euforię i wzruszenie. Niepojęta jest ekstaza, którą odczuwaliśmy podczas wdychania tegoż czystego niczym potoki międzygórskiego wodospadu powietrza. Reasumując naszą konkluzję, pragniemy z pełną taką nieśmiałością, iż naszym skrytym pożądaniem jest powrót do tego magicznego miejsca z tymi nieprzeciętnymi i szczególnymi ludźmi”

~ 2B

„Na obozie Euroweek najbardziej podobało mi się spędzanie czasu z wolontariuszami z innych krajów. Podobało mi się także to, że dużo rozmawialiśmy po angielsku. Czasami było trochę mało wolnego czasu, ale podsumowując na wycieczce bardzo mi się podobało.”

~ Ernest, 2d

„Niektóre zajęcia z wolontariuszami były dość męczące, ale mimo to uważamy wycieczkę za udaną”

~ 2D


„W czasie trwania Euroweeku, mieszkaliśmy w bardzo ładnym ośrodku, położonym w górach. Poznaliśmy wiele nowych osób, kultur i zwyczajów. Cała wycieczka bardzo nam się podobała. Szczególnie zajęcia, podczas których nagrywaliśmy własne filmy. Towarzyszyła temu integracja, współpraca i bardzo dobra zabawa. Na pewno chcemy tam wrócić przy najbliższej okazji”

~ 2B

„Podczas wycieczki na obóz językowy otworzyliśmy się na ludzi. Nauczyliśmy się respektować i tolerować innych. Mieliśmy możliwość poznania obcych nam kultur, tradycji i języka. Integrowaliśmy się z grupami z innych szkół. Tamtejsze jedzenie było bardzo smaczne, a pokoje schludne i dobrze urządzone. Wszystkim bardzo się podobało i chcemy tam wrócić w następnym roku”

~ Martyna Cz., Julia Ł. i Emilia F.

 

„Euroweek to niesamowita przygoda, która dodała mi śmiałości w rozmowach po angielsku ”

~Jacek


„Obóz Euroweek odbywał się w ładnej okolicy z wodospadem, ośrodek był czysty i przyjemny. Proponowane zajęcia spowodowały, ze zintegrowaliśmy się z osobami, których wcześniej nie znaliśmy, zdobywając nowe znajomości. Wolontariusze z różnych stron świata, byli bardzo pozytywni i nauczyli nas wielu rzeczy. Miedzy innymi szacunku do innych ludzi, który jest naprawdę ważny w życiu.”

~ 2D

„Według mnie wyjazd na Euroweek był bardzo ciekawy. Można było wiele się nauczyć dzięki przyjaznym wolontariuszom, z którymi można było bez problemu porozmawiać i dowiedzieć się wielu rzeczy na temat ich krajów oraz o życiu. Zajęcia były różne – jedne lepsze, drugie gorsze. Niestety wielu wolontariuszy posługiwało się trochę “starym i nieśmiesznym” językiem który można uznać, że wyszedł z mody. Jednakże pojawiały się też bardzo fajne zajęcia integracyjne, dzięki którym można było poznać między innymi tańce z innych krajów. Był też czas dla nas samych, który staraliśmy się wykorzystywać jak najlepiej”

~ Stefano

 

„Ogólnie mówiąc wyjazd na Euroweek był ciekawy, interesujący i zabawny w większości czasu”-

~ 2d


„Euroweek w tym roku był naprawdę wyjątkowy. Poznałam nowych przyjaciół, jak i również odświeżyłam stare znajomości. Wspaniali wolontariusze nauczyli mnie, że szacunek do innych jest bardzo ważny. Kocham poznawać nowe kultury i podróżować. Ten Euroweek był jedną z najlepszych wypraw w moim życiu! Chcę bardzo podziękować wszystkim moim przyjaciołom za miło spędzony czas. Już nie mogę się doczekać przyszłorocznej wycieczki.”

~ Joanna, 2B