W dniach 7-9 maja klasa 3a oraz częściowo klasy 3d, 2g i 3b były na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej i Pradze.


W pierwszym dniu zwiedzaliśmy twierdzę w Kłodzku oraz przechodziliśmy w ekstremalnie wąskich i niskich korytarzach labiryntów („Krasnal” miał 1m wysokości). Tego dnia odwiedziliśmy też uzdrowisko w Polanicy, gdzie mogliśmy wzmocnić się „Wielką Pieniawą” wodą mineralną wypływająca ze źródła w Polanicy Zdroju.

W drugim dniu wybraliśmy się do stolicy Czech, po której oprowadzał nas pan Donat, znający historię i architekturę Pragi w najdrobniejszych szczegółach. Przy pięknej pogodzie przyglądaliśmy się zmianie warty na Zamku Praskim, podziwialiśmy urokliwe zakątki miasta. Po wyczerpującym spacerze wróciliśmy na miejsce wypoczynku, gdzie wieczorem zasiedliśmy przy ognisku.

Ostatni dzień przywitał nas pochmurną pogodą, która okazała się zbawienna przy wchodzeniu na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.),
z którego podziwiać mogliśmy grupę skał o kształtach podobnych do zwierząt i ludzi m. in. “Mamuta”, “Słonia”, “Kwokę”, “Wielbłąda” oraz najwyższy punkt Szczelińca – „Fotel Pradziada”.
Pod sanktuarium w Wambierzycach wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się w drogę powrotną do Poznania.

W dobrych humorach, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do szkolnej codzienności, aby podzielić się wrażeniami z tymi, którzy zostali na miejscu.

Anna Staszak