Już za kilka tygodni nasi uczniowie wybiorą się w podróż do Londynu, gdzie będą mogli na własne oczy zobaczyć sławne zabytki tego fascynującego miasta oraz doskonalić swój angielski w rozmowach z goszczącymi ich rodzinami brytyjskimi. Uczniowie z niecierpliwością czekają na ten wyjazd, a cała społeczność szkolna z zainteresowaniem przeczyta relacje po powrocie J 

Tymczasem z sentymentem wspominamy naszą zeszłoroczną angielską przygodę, czyli wyjazd na warsztaty językowe na północ Anglii. Równocześnie informujemy, że w roku 2019 planujemy zorganizować kolejną wizytę w Scarborough. Zapisy: październik 2018 r.

 

Wspomnienie z wyjazdu na warsztaty językowe do Wielkiej Brytanii

W dniach 11-17 czerwca 2017 r.  sześcioro uczniów naszej szkoły z klas pierwszych i trzecich wyjechało pod opieką Pani Małgorzaty Brambor oraz Pani Izabeli Topolskiej do Wielkiej Brytanii na warsztaty językowe. Ich podróż rozpoczęła się w niedzielę na poznańskim lotnisku Ławica, skąd udali się samolotem do Doncaster, a następnie do miejscowości Scarborough w północnej Anglii. Tam zaopiekowały się nimi troskliwie rodziny brytyjskie, u których nasi uczniowie i nauczycielki mieszkali podczas swojego pobytu. Uczniowie szybko przełamali odczuwane na początku onieśmielenie i nawiązali serdeczne kontakty z goszczącymi ich rodzinami. Mieli też możliwość poznać, przybyłych również na warsztaty, nastolatków z Hiszpanii.

 Scarborough to nieduża, nadmorska miejscowość, znana jako jeden z najstarszych, popularnych ośrodków letniego wypoczynku Brytyjczyków. Nasi uczniowie zwiedzili tam miejscowe atrakcje: średniowieczny zamek na wzgórzu, nadmorską promenadę, imponujący hotel angielskiej arystokracji, czy centrum życia morskiego, gdzie oglądali wesołe zabawy fok i pingwinów. Każdego popołudnia, razem ze swoimi nauczycielkami zwiedzali okolice, wędrując po malowniczych nadmorskich klifach. Odbyli także dwie dalsze wycieczki: do miasta York, gdzie zwiedzili Muzeum Kolejnictwa, zabytkowe centrum miasta z murami miejskim i piękną katedrą oraz do miasteczka Whitby, znanego z ruin opactwa, będącego inspiracją dla Bram Stockera, twórcy postaci Drakuli. Nie zabrakło także czasu na zakup pamiątek i prezentów dla bliskich, w tym wizyty w Primarku J

Jednak podstawowym celem wyjazdu była nauka języka angielskiego. Każdego dnia w godzinach od 9.00 do 13.00 nasi uczniowie brali udział w zajęciach językowych w lokalnej Szkole Języka Angielskiego. Zajęcia prowadzone były przez brytyjskich nauczycieli, którzy w miłej atmosferze pomagali uczniom w rozwijaniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Nauczyciele byli bardzo przyjaźni, a możliwość  skutecznego porozumiewania się  z nimi oraz z uczestnikami zajęć z innych krajów dawała dużą satysfakcję i wzmacniała motywację do nauki języka.

Oto, co powiedzieli uczniowie o wyjeździe:

Wiktoria: „Bardzo mili nauczyciele i ciekawe lekcje. Nawiązałam bardzo dobry kontakt z rodziną, u której mieszkałam.”

Ola: „Na wycieczce bardzo mi się podobało. Była wspaniała atmosfera. W rodzinie, u której mieszkałam, czułam się świetnie. Polubiłam ją i chętnie bym do niej wróciła. Bardzo mi się podobały wycieczki np. do Yorku. Jeżeli za rok będę miała taką możliwość, to z wielką chęcią pojadę na taką wycieczkę jeszcze raz.”

Kuba: „Podczas wycieczki do Anglii najbardziej podobała mi się możliwość poznawania i nawiązywania kontaktów społecznych z ludźmi wywodzącymi się z innych państw i stref kulturowych. Rodzina, u której mieszkałem była bardzo życzliwa i wyrozumiała. Spędziłem z nimi miłe i zabawne chwile. Miałem również okazję zaprzyjaźnić się z chłopakiem i dziewczyną z Hiszpanii. Lekcje angielskiego były bardzo ciekawe i przyjemne. Nauczyciele prowadzili je w interesujący i zabawny sposób.”

Martyna: „Wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany. To była moja pierwsza wizyta w UK i na pewno nie ostatnia. Nauczyciele Alexis i Donna, to bardzo mili i pozytywni ludzie. Rodzina, w której mieszkałam, dobrze gotowała i zawsze pilnowała, bym zabrała do szkoły drugie śniadanie.”