W piątek 16 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji został ogłoszony konkurs na najciekawszy plakat przedstawiający symbole i atrakcje Zielonej Wyspy. Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobyła Julia z klasy 3d, drugie miejsce – Zuzanna z klasy 2g, a na trzecim miejscu uplasowały się dwie prace. Jedna z nich to praca zbiorowa trójki dziewcząt z klasy 2g – Alicji, Aleksandry i Natalii, natomiast drugim zdobywcą trzeciego miejsca okazał się Oskar z klasy 3d.
Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję spróbować swoich sił konkursie wiedzy o Irlandii. Najlepsze rezultaty uzyskali: Natalia z klasy 2b (I miejsce), Bartosz z klasy 7a i Joanna z klasy 2b (II miejsce) oraz Julia z klasy 2g (III miejsce). Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Fundację Kultury Irlandzkiej.

Zwycięzcom gratulujemy, uczestnikom konkursów i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie (np. w wycinanie zielonych koniczynek 🙂 ) serdecznie dziękujemy! Happy St. Patrick’s Day!