Nasze Szkolne Koło Wolontariatu dzielnie i aktywnie działa na terenie naszego miasta! Pośród wielu akcji warto kilka wyróżnić.

17 grudnia, podczas Betlejem Poznańskiego, wolontariusze rozdawali mieszkańcom naszego miasta oraz gościom przybyłym na Plac Wolności i Stary Rynek, własnoręcznie upieczone, udekorowane i ozdobnie zapakowane pierniki przy okazji zbierając datki przeznaczone na rozbudowę Hospicjum Palium. Kilka dni wcześniej uzdolnieni plastycznie wolontariusze przygotowali kartki świąteczne dla podopiecznych Hospicjum Palium.

W niedzielę, 28 stycznia, grupa wolontariuszek zachęcała do przekazania 1% podatku Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Równy Start” kierowanym przez Siostry Serafitki, poprzez rozprowadzanie ulotek po mszach św. w kościele pw. św. Rocha. Znalazł się również czas na pyszną rozgrzewającą herbatkę przygotowaną przez panie obsługujące kawiarenkę w Centrum Duszpasterskim.

Razem z naszymi wolontariuszkami zachęcamy do przekazania 1% podatku Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Równy Start” oraz Hospicjum Palium! 🙂