W czwartek, 21 grudnia 2017 r jedenaście drużyn złożonych z uczniów klasy 7 oraz klas gimnazjalnych 2 i 3 naszej szkoły rywalizowało w ramach pierwszego etapu konkursu o tytuł „Mistrzów Dwójki”.

Drużyny wykazały się bardzo wszechstronną wiedzą szkolną oraz szeroką znajomością różnych dziedzin kultury i sportu.

Oto przykładowe pytania, z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy zmagań:

Jak nazywa się nauka zajmująca się ptakami?
Gdzie odbędzie się Konkurs Eurowizji w roku 2018?
Jaką wysokość miała dziewczynka z bajki „Calineczka”?
Co to jest fonoholizm?
Jak jest najdłuższa ulica w Poznaniu?
W którym klubie gra aktualnie Wojciech Szczęsny?
Jak inaczej określane są małże św. Jakuba?

Wszystkich pytań było 45. Odpowiedź na większość z nich nie stanowiła problemu dla uczniów naszej szkoły. Niestety, zgodnie z regulaminem konkursu, do drugiego etapu mogło awansować tylko sześć drużyn, które odpowiedziały najszybciej i najlepiej.

Są to następujące zespoły:

1) AMA
2) POM
3) ERROR404
4) Gang świeżaków
5) Siema
6) Sandgirls

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy solidnej i wszechstronnej wiedzy. Całą społeczność szkolną zachęcamy do wspierania i kibicowania drużynom w kolejnych etapach konkursu.

Przypominamy: etap drugi już 8 lutego 2018 r., a wielki FINAŁ odbędzie się 26 kwietnia 2018 r.

W imieniu jury konkursu: Małgorzata Brambor