Chcesz się dowiedzieć, jak obchodzone jest Boże Narodzenie w Szkocji i Irlandii? Chciałbyś nauczyć się tańczyć irlandzki taniec Christmas Ceili lub jeden z najszybszych tańców świata Riverdance? Uczennice i uczniowie dwujęzycznej klasy 7 oraz klasy 2 e zaspokoją Twoją ciekawość i udzielą Ci wszelkich wskazówek i informacji.

W dniu 7 grudnia uczestniczyli bowiem w warsztatach językowych, podczas których Richie, rodowity Irlandczyk przedstawił świąteczne zwyczaje Szkocji i Irlandii oraz pokazał tradycyjne tańce z wysp brytyjskich. Opowiedział o tradycjach bożonarodzeniowych, charakterystycznych dla jego rodzinnego kraju i nauczył młodzież naszej szkoły nie tylko kroków tanecznych, ale też słów w języku gaelickim, używanym przez Irlandczyków i Szkotów.

Warsztaty były okazją do dobrej zabawy, ale też dały możliwość bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim i kulturą brytyjską. Stanowiły świetne uzupełnienie lekcji i zachęciły nas do poznawania kultur i tradycji innych narodów.